Jdi na obsah Jdi na menu

SALSATÉKY V PRAZE

 

                                             

   
la rosa negra - www.larosanegra.cz,
jam cafe Národní 25,110 00 ,Praha 1,tel.: +420 602 375 173
La Macumba, Štefánikova 7, Praha 5 - Anděl
 
 
 

Zde je 7 rad, jak uskutečnit vše, co jste se doposud naučili:

1. Poslouchejte pořád salsu. Jsou dva důvody, proč se vám populární hudba zdá přirozená. Zaprvé, protože její rytmus se vám zdá jednodušší. Za druhé, vyrostli jste s ní, strávili jste tisíce hodin jejím posloucháním. Musíte to dohonit. Poslouchejte salsu kdykoliv a kdekoliv můžete.Ve sprše, v autě, při uklízení. Den za dnem, musíte ji nechat usadit ve svém mozku. Nejdříve si nevšimnete rozdílu, ale jednou vám to sepne.

___________________________________________________________________________2. Tancujte na pomalou hudbu. Pro všechny začátečníky je jednodušší tancovat rytmicky na rychlou hudbu. Důvod je jednoduchý, v rychlém tempu jsou chyby méně viditelné. Pauzy jsou kratší, jejich nezdůrazňování se může snadno schovat. A protože začátečníci mají tendence předcházet hudbu, je pro ně jednodušší sladit se s rychlejší hudbou. Aby jste zlepšili vaše načasování, musíte dělat přesný opak. Zkoušejte na pomalé hudbě. Velmi pomalé, jestli je to možné. Zkuste tancovat salsu na Cha-Cha-Cha. Budete muset kontrolovat svoje pohyby, abyste diskriminovali jemnost důrazů. Naučte se nepospíchat na doby. Jen pokud plně ovládnete toto, pak můžete pokračovat s rychlejší hudbou. Toto pravidlo musí studenti dodržovat, když se učí hrát na hudební nástroj a není zde žádný důvod, proč by to nemohlo platit i pro tanec.

___________________________________________________________________________3. Počítejte rytmy. Nestyďte se počítat, když zkoušíte nebo tancujete. Každý se to tímto musí naučit od začátku. Toto je pro vás důležité, abyste se naučili, jak vybrat základní rytmus salsy od dalších. Počítejte, když posloucháte hudbu a netancujte.

___________________________________________________________________________4. Nikdy, nikdy, nikdy nezkoušejte figury salsy mimo rytmus. V době, kdy budete zkoušet figury, které jste se právě naučili můžete cítit pokušení zkoušet vaše pohyby bez vyznačení rytmu salsy, možná jen protože se chcete ujistit že si figuru pamatujete. Naučte se NIKDY nezkoušet taneční pohyb mimo rytmus, ať už doma, na hodinách salsy nebo v klubu. Pokud si potřebujete figuru vyzkoušet pomalu, dělejte ji v poloviční rychlosti.Pokud s sebou nemáte hudbu, počítejte rytmus. Trénujte svůj mozek vždy spojit tancování s hudbou, pohyby s rytmy.

___________________________________________________________________________5. Tancujte s lidmi s dobrým rytmem. To může znít trochu krutě pro začátečníky, ale nic nepomůže vašemu rytmu víc než tancování s pokročilým, jistým tanečníkem. A stejně tak nic váš rytmus nezničí víc, než tancování s někým jiným, kdo má špatný rytmus. Chyby se jen posílí a obtížněji se odstraňují. Buďte milí k dobrým tanečníkům a zkuste s nimi hodně zkoušet. Až se zlepšíte, pamatujte si to, a buďte hodní k začátečníkům a nabídněte jim několik tanců.

___________________________________________________________________________6. Cvičte, cvičte, cvičte a vůbec nedoufejte, že se salsu naučíte bez cvičení. To se prostě nestane. Ať už se chcete naučit jazyky, hraní na piano nebo tancovat salsu, ZKOUŠENÍ A CVIČENÍ JE ZÁKLAD!

___________________________________________________________________________7. A teď už jen poslední rada....Ať už provádíte jakoukoliv figuru, NEZAPOMEŇTE TANČIT!

___________________________________________________________________________